Jak starać się o kredyt konsolidacyjny w banku
- Blog, Inne, Kredyty, Pożyczki

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny w banku

Kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów ma na celu połączenie naszych wcześniejszych zobowiązań w jeden kredyt. Celem kredytu konsolidacyjnego jest umożliwienie nam terminowej spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań poprzez zmniejszenie miesięcznej raty kredytu w związku z wydłużeniem okresu kredytowania.

W dalszym ciągu mamy zobowiązanie wobec banku

Nasze wcześniejsze zobowiązania nie zmniejszą się. To co kiedyś bank oddał nam w użytkowanie w dalszym ciągu musimy zwrócić. Jednak w sytuacji gdy z jakiegoś powodu przeceniliśmy swoje możliwości finansowe i nasz budżet nie pozwala nam na terminowe spłacanie rat poszczególnych kredytów, rozwiązaniem dla nas jest kredyt konsolidacyjny. Miesięczna rata do spłaty będzie niższa poprzez wydłużenie okresu kredytowania, a zatem możliwa do spłaty. Jeśli odpowiednio wcześnie zareagujemy nie przysporzymy sobie dodatkowych kosztów jakimi są odsetki od nieterminowej spłaty kredytu.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny

Osobiście

Kiedy spłacamy należności w terminie o kredyt konsolidacyjny możemy starać się osobiście. Należy jednak pamiętać, że każda odmowa udzielenia kredytu również odnotowywana jest w BIK. Nawet trzy odmowy mogą przesądzić o tym, że kredytu nie dostaniemy. Dlatego nie wysyłajmy bezmyślnie wniosków kredytowych gdzie tylko się da. W ten sposób szybko możemy zaprzepaścić swoje szanse na kredyt konsolidacyjny.

Z pomocą specjalistów

Jeśli chcemy mieć większe szanse na kredyt konsolidacyjny warto zwrócić się o pomoc do firmy, która specjalizuje się w pośrednictwie pomiędzy bankiem a zadłużonym. Firma pomagająca osobom zadłużonym, po pierwsze, ma dużo większą wiedzę na temat kredytów i rynku kredytowego. Po drugie, zna oferty banków od podszewki i wie na jaką ofertę w danym banku można liczyć. Ponadto, co może najistotniejsze, negocjuje w naszym imieniu. Firmy takie w przeciwieństwie do osób prywatnych  negocjują na innym szczeblu. Firma pomagająca osobom zadłużonym negocjacje w sprawie naszego kredytu konsolidacyjnego przeprowadza z osobą decyzyjna w banku, a nie osobą która może przedstawić nam tylko i wyłącznie gotowe oferty dostępne dla każdego. Dzięki temu nasza sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie Firma negocjuje z bankiem indywidualne warunki, których nie osiągniemy w pojedynkę. Jeśli nasza sytuacja jest wręcz dramatyczna, często tyko przy pomocy specjalistów otrzymamy kredyt konsolidacyjny.

Wpis sponsorowany dla Habza Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *